субота, 17 жовтня 2015 р.

четвер, 12 лютого 2015 р.

Збірник задач

 “Математика в житті людини”

1

Даний збірник містить задачі з математики прикладного характеру, за допомогою яких розкриваються можливості реалізації зв’язку математичної та професійної підготовки учнів.
Метою цієї збірки є:
  • формувати в учнів уявлення про роль математики у пізнанні дійсності, усвідомлення математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови повноцінного життя в сучасному суспільстві і апарату наукового пізнання; створення стійкої позитивної мотивації до навчання;

10 клас

Тема уроку:  Розв’язування задач з теми «Паралельність прямих і площин у просторі»  з використанням  комп’ютерної  підтримки.
Мета:
 Навчальна:  Відпрацювання  навичок застосування  знань теоретичного матеріалу з теми  «Паралельність прямих і площин у просторі»  та вміння застосовувати вивчене в знайомих і  змінених, нових ситуаціях, вміння  опрацьовувати графічну інформацію на прикладі практичного завдання та  застосовувати знання  теорем і наслідків з них під час розв’язування задач на доведення та побудову перерізів многогранників.

Позакласна робота

«Калейдоскоп задач, чисел і логіки» Математичний вечір
Мета. Розвивати інтерес учнів до математики, показати практичні значення математичних знань, зв'язок математики з іншими сферами життя; розвивати логічне мислення, активність, уміння застосовувати знання у нестандартних та змінених ситуаціях; поглиблювати знання з математики; виховувати пізнавальний інтерес до предмету.

Оформлення зали. Вислови відомих людей про математику:
«Як і всі науки, математика виникла з практичних потреб людей: з вимірювання площ земельних ділянок і місткості посудин, з обчислення часу та з механіки»
(Ф.Енгельс)
«Якщо ви хочете взяти участь у великому житті, то наповнюйте свою голову математикою, поки є для цього можливість. Вона дуже допоможе вам у всій вашій роботі»
(М.І.Калінін)

пʼятниця, 6 лютого 2015 р.

10 клас

Тема уроку: Ірраціональні рівняння
Мета: сформувати в учнів уявлення про ірраціональні рівняння; формувати вміння розв’язувати ірраціональні рівняння основним методом (піднесення до відповідного степеня); розвивати увагу, кмітливість, інтерес до математики.
Тип уроку: засвоєння нових знань.

6 клас

Тема уроку:  Ймовірність випадкової події
Мета уроку: формувати ключові компетенції: загальнокультурну та предметну – сформувати уявлення учнів про зміст таких понять, як теорія ймовірностей, випадкова, достовірна, неможлива події; сформувати уявлення про ймовірність випадкової події; спираючись на означення, навчити учнів обчислювати ймовірність випадкових подій за класичним означенням у найпростіших задачах. Розвивати логічне мислення, пам'ять,  виховувати спостережливість, уважність, бажання пізнавати нове.

6 клас

Тема уроку: Відношення. Основна властивість відношення.
Мета уроку: формувати ключові  компетентності: загальнокультурну, здоров’язберігаючу,  предметні компетенції – уявлення учнів про відношення як частку двох чисел, виробити уміння застосовувати властивості відношень та записувати відношення різними способами. Розвивати інформаційні компетенції, мислення, пам’ять, увагу, інтерес до математики. Виховувати старанність, наполегливість, активність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Вид уроку: урок-подорож.

середа, 4 лютого 2015 р.

«Формування ключових компетентностей учнів на уроках математики шляхом активізації їх творчої діяльності»

«Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній»
А.Дістервег

Сучасні інформаційні методики відкривають широкий простір для творчого пошуку вчителя. Компетентнісно орієнтований підхід – один із нових напрямів розвитку змісту освіти в Україні, оскільки  компетентнісна особистість формується саме за шкільною партою.
Мій інтерес до питання компетентності не є випадковим, оскільки працюю над реалізацією методичної проблеми «Формування ключових компетентностей учнів на уроках математики шляхом активізації їх творчої діяльності»
Переконана, що активна робота кожного учня з урахуванням рівня знань, кругозору, сформованості навчальних умінь – головний напрям учительського пошуку. Урок не повинен бути соловїною піснею вчителя, який дуже добре знає і любить свій предмет. Сучасний урок – це організація пошуку істини, спроб і помилок учнів. Педагог – головний режисер дій дітей на уроці.